XV – asis Lietuvos tradicinio karate do čempionatas

Gegužės 21 dieną, Utenoje vyko XV Lietuvos tradicinio karate do čempionatas. Savo jėgas šiame renginyje išbandė 280 sportininkų, kurie varžėsi įvairiose amžiaus bei meistriškumo grupėse. Lietuvos tradicinio karate do čempionatą organizavo Lietuvos tradicinio karate asociacija ir klubas "Danas". Daug emocijų - pergalės džiaugsmo, pralaimėjimo kartelio liko tiek sportininkų tiek organizatorių širdyse. Renginio organizatoriai įdėjo labai daug pastangų, kad sportininkai, treneriai, teisėjai, žiūrovai iš renginio išsivežtų tik pačias gražiausias emocijas!

Klubas "Lūšis" į šį renginį delegavo 57 sportininkus, kurie iškovojo net 69 medalius arba 143 įskaitinius taškus. Su tokiu taškų kraičiu tradicinio karate do klubas "Lūšis" penkioliktą kartą iš eilės apgynė stipriausio Lietuvos tradicinio karate do klubo titulą.

Paprašytas pasidalinti mintimis apie nacionalinį renginį klubo "Lūšis" įkūrėjas ir Lietuvos tradicinio karate asociacijos (LTKA) prezidentas, 6 Dan'o meistras, Giedrius Dranevičius trumpai apibendrino: "Tai jau 15 - asis Lietuvos tradicinio karate čempionatas. Metai bėga ir su džiugesiu galiu konstatuoti faktą, kad renginio kokybė, "svoris", dalyvių skaičius, teisėjų, trenerių kompetencija tik auga. Tai tikrai labai aukšto lygio varžybos, kuriose mes galėjome pamatyti kovojančius Europos bei pasaulio čempionatų čempionus bei prizininkus. Kai tokia maža šalis kaip Lietuva sugeba išugdyti pasaulinio lygio karate do žvaigdžes, tai daug ką pasako apie trenerių kompetenciją, pasišventimą savo darbui, klubų pajėgumus, sisteminį Lietuvos tradicinio karate asociacijos, sportininkų, trenerių, teisėjų rengimą. Matyt būtų verta paminėti ir tą faktą, kad visi šie rezultatai yra stabilūs ir pasiekti be valstybės paramos! Ką tai reiškia? - paklausite jūs. O gi tą, kad daugelis sporto federacijų kovoja dėl valstybės dotacijų, gauna didžiulį finansavimą ir nepasiekia tokių aukštų rezultatų nei Europos nei pasaulio mąstu kaip LTKA, o į klausimą - kodėl nėra rezultatų? - nurodo visuomet tą pačią, "svarią" priežastį - nepakankamas finansavimas."

Ar tai normalu? "O kas yra normalu? Mes jau senai nebekreipiame dėmesio į nusistovėjusią ir norma tapusią diskriminaciją sporto pasaulyje. Vien tik skirstymas į prioritetines ir neprioritetines sporto šakas, jau yra diskriminacija. Sureikšmindami vieną dalį visumos visuomet sumenkiname kitą dalį. Taip visuomenėje kurstoma nesantaika tarp skirtingų žmonių grupių. Kiekvienas žmogus turi teisę rinktis jam labiausiai tinkančią ir patinkančią aktyvumo formą. Kiekvienas pilietis turi teisę siekti didelio meistriškumo, pasirinktoje sporto ar meno šakoje ir pasiekęs jį, garsinti Lietuvą. Mes tiesiog darome tai kuo tikime! Mes tą darome be galo nuoširdžiai! Su pakelta galva stovime Europos bei pasaulio čempionatuose skambant mūsų šalies himnui. O keli tūkstančiai vaikų, kuriuos kas met ugdome savo klubuose, ateityje bus ta karta, kuri suvoks pamatines vertybes ir remsis jomis savo gyvenime. Jie kurs naują Lietuvą, kurioje svarbiausia bus ne ką nors uždrausti, o ugdyti asmenybes. Tad man normalu yra nuoširdžiai dirbti, o ne normalu skųstis ir dejuoti. Visa kita tik fonas, kuriame gyvename."

Kaip vertinate savo klubo pasirodymą? "Pasirodėme taip, kaip dirbome, o dirbome iš tiesų sunkiai. Meistriškumui pasiekti reikalingos žinios, metodai, kurie įtvirtina žinias, sporto mokslo kompetencijos ir daug nuoširdaus komandinio darbo. Klubas "Lūšis" tai visų pirma komanda. Tai tvirtas kumštis, kuris kuria Lietuvos tradicinio karate do legendą. Patikėkite, penkiolika metų iš eilės iškovoti čempionų titulą - nėra atsitiktinumas. Tai greičiau dėsningumas, parodantis mūsų komandos kompetencijas. Tad aš lenkiu žemai galvą prieš visą klubo "Lūšis" kolektyvą, kurio sinergijos dėka kuriame gražią Lietuvos karate do istoriją."

Dėkojame už pokalbį ir dar kartą sveikiname visus klubo sportininkus, jų tėvelius, trenerius su puikiais auklėtinių pasirodymais. Linkime sėkmės Europos bei pasaulio čempionatuose!


ČEMPIONATO REZULTATŲ SUVESTINĖ

VIDEO REPORTAŽAS