Pergalės

Daugelis trokšta būti nugalėtojais! Nesvarbu ar esame maži vaikai, ar suaugę, šį norą [būti nugalėtojais] nuo mažų dienų skatina mus supanti socialinė aplinka. Pasitelkiamos masinės informavimo priemonės, kuriami socialiniai tinklai, kurių pagalba kiekvienas gali pasidžiaugti savo pasiekimais, pergalėmis, parodyti visuomenei, kad esame sėkmingi, nes kažką padarėme geriau nei kiti! Tačiau ar tai yra iš ties svarbu?

Nenuvertiname tokių  pergalių, tačiau mums, kaip asmenybėms,  reikšmingiausios pergalės yra tos, kurias pasiekiame įveikdami [savo] abejones, baimes, nerimą, pasitikėjimo stoką savyje. Jos iš tiesų yra vertos pagarbos, dėmesio ir sąmoningų, [viso gyvenimo] pastangų.

Tradicinio karate do menas yra vienas iš įrankių, padedančių žmogui siekti tobulų charakterio bruožų, kurie padėtų nugyventi gyvenimą santarvėje visų pirma su savimi, vėliau su aplinka.

Aukščiausias tradicinio karate do tikslas – siekis pergalių be kovos. Tradicinio karate do  filosofija savo esme tarnauja taikai. Išvengti fizinės konfrontacijos svarbu todėl kad, nepriklausomai nuo kovos baigties, kovoje tikrųjų nugalėtojų nebūna. Jei žmogus nesugebėjo išvengti kovos, vadinasi dar yra nenušlifuotų charakterio bruožų, kurie neleido jam konfliktinėje situacijoje sureaguoti brandžiau, viduje išlikti tvirtesniu, ramesniu,  nepasiduodančiu provokacijoms ir pasiekti pergalę be kovos. Tik labai stiprūs, savimi pasitikintys žmonės geba pažvelgti į nebrandų kito žmogaus elgesį atlaidžiau ir  sureaguoti ramiau. Tam ir reikia treniruoti kūną, dvasią, protą siekiant tobulesnių charakterio bruožų. 

Jei sugebame teisingai suvokti paties kelio (proceso) link pergalės svarbą, sporto pergales vertiname ne pagal laimėtų medalių skaičių, o pagal padarytą praktikuojančiojo asmeninį progresą pakeliui link pergalių. Tradicinis karate do sporto varžybų pamatu laiko seną Budo kovos menų principą – Shiai.  Jo [Shiai] paskirtis ir tikslas – savų įgūdžių testavimas kovų metu ir mokymasis vienam iš kito. Tai esminė takoskyra tarp pramoginių sporto varžybų (siekimas pergalės bet kokia kaina) ir Budo kovos menų. Testuodami vienas kitą sportininkai sužino savo klaidas, įvertina silpnąsias [savo] puses ir turi galimybę toliau tobulinti techninius įgūdžius bei charakterį. Susitelkimas į patį procesą, o ne į išorines pergales žmogų daro visomis prasmėmis geresniu, gebančiu visiškai susifokusuoti į veiklą, kuria jis užsiima, o tai su laiku atsispindi pergalėmis ne tik varžybų aikštelėse tačiau ir kasdieniniame gyvenime.

Gebėjimas visiškai pasinerti į procesą ir sukoncentruotą dėmesį išlaikyti ilgą laiką tai ne tik pergalių siekimo pamatas. Tai raktas atrakinantis begalinio žmogaus kūrybos potencialo duris, tai lyg „džinas” svajones paverčiantis realybe.

Tad linkime visiems sėkmės ir prasmingo požiūrio į pergales savo gyvenimo kelyje!